Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD – Telematika otevřela v Olomouci sklad a logistické centrum

ČD – Telematika otevřela v Olomouci sklad a logistické centrum

31.7.2023

Dceřiná firma Českých drah ČD – Telematika otevřela v Olomouci distribuční sklad a servisní centrum klíčových komponent mobilní části jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS. Společnost patří v Česku ke špičce v oblasti retrofitu, tedy zpětného vybavování již provozovaných železničních vozidel tímto systémem.

ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb

„Otevření našeho ETCS skladovacího a logistického centra je nesmírně důležité pro zajištění plynulosti plánovaného i neplánovaného servisování vozidel, která jsme již systémem ETCS zpětně dovybavili,“ řekl předseda představenstva ČD – Telematiky Jan Hobza. „V Evropě totiž existuje jen omezený počet výrobců této technologie a poptávka po ní neustále roste tak, jak se v jednotlivých evropských zemích blíží termín pro zavedení takzvaného výhradního provozu pod ETCS na vybraných tratích,“ vysvětluje Hobza. Připomněl, že v Česku je tento termín stanoven na 1. 1. 2025. Od tohoto data budou smět na vybrané koridorové tratě v ČR vyjet pouze vozidla vybavená systémem ETCS. 
Pro výstavbu skladovacího a logistického centra byla vybrána Olomouc především díky strategickému umístnění na dosah oběma integračním partnerům ČD - Telematiky v Hranicích na Moravě a Šumperku. 
Skladovací a logistické centrum se nachází v těsné blízkosti olomouckého hlavního nádraží. Vzniklo úpravou prostor nevyužívané hasičské stanice, které již neměly v rámci skupiny své uplatnění. Samotné přestavbě předcházelo nezbytné logistické plánování k ověření použitelnosti prostor pro budoucí zamýšlené využití, které trvalo přibližně tři měsíce. Rekonstrukce vnitřních prostor byla zahájena ve druhé polovině října 2022 a dokončena letos koncem března. Od druhé poloviny května se pracuje na rekonstrukci venkovních ploch a oplocení a příští rok by měla pokračovat renovace vnějších částí budovy. 
Spektrum využití logistického centra je širší, nejedná se pouze o sklad komponent ETCS. Klíčové je i využití tohoto prostoru coby zázemí technického týmu, který zajišťuje osazování drážních vozidel mobilní částí ETCS, jejich pravidelnou profylaxi či eliminaci záručních i mimozáručních oprav. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika