Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb

ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb

22.6.2023

Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika v loňském roce dosáhla nejlepšího hospodářského výsledku ve své historii. Tržby z prodeje výrobků, zboží a služeb dosáhly rekordní výše 2 398 mil. Kč oproti 2 033 mil. Kč v roce 2021. Meziročně tak narostly o 18 %, a to především zásluhou realizace zakázek v oblasti výstavby telekomunikační sítě dopravní infrastruktury a instalací evropského vlakového zabezpečovacího systému ETCS.

ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb

Zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) za rok 2022 dosáhl 210 milionů Kč, zatímco předchozí rok to bylo 205 mil. Kč, a vzrostl tak o 2,5 %. Vyšší je i zisk před zdaněním (EBT), jenž se z hodnoty 109,7 mil. Kč v roce 2021 zvýšil na 125,5 mil. Kč, což představuje nárůst o více než 14 %.
Historicky nejlepšího hospodářského výsledku dosáhla ČD - Telematika vlivem odlišné struktury tržeb a úsporami jak variabilních, tak fixních nákladů. Právě u nich přitom společnost musela již nést některé náklady inflačního charakteru, se kterými v původním plánu nepočítala. I přesto byly výsledky mimořádné a jeden z hlavních výkonových ukazatelů – tržby na zaměstnance – narostl z hodnoty 3,73 mil. Kč na 4,39 mil. korun.
Z obchodního pohledu je klíčová i pro následujících několik let pokračující dodávka mobilní části evropského vlakového zabezpečovače ETCS pro České dráhy a ČD Cargo, a to na nově vysoutěžených řadách elektrických lokomotiv. ČD - Telematika se ale soustředí i na své další prioritní oblasti, kterými jsou poskytování služeb servisu, údržby a výstavby telekomunikačních infrastruktur a velkoobchodní telekomunikační služby se zajištěním kybernetické bezpečnosti.
I v loňském roce společnost ČD - Telematika hospodařila bez dluhu a udržela své finance v kondici. To jí umožňuje investovat do dalšího rozvoje a růstu. 
ČD - Telematika je významným poskytovatelem v oblasti drážních technologií pro zabezpečení a komunikace a dodavatelem velkoobchodních telekomunikačních služeb a služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu.
 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika