Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

28.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci 18. ročníku Brněnských dnů bez úrazů, který byl zaměřen na možnosti prevence včetně toho, jak se zachovat, pokud se již nějaká nehoda stane, dorazil zcela mimořádně do jihomoravské metropole ve dnech 7. až 9. června Preventivní vlak.

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Pořadatelem celé akce se stal Magistrát města Brna, který akci v jižní části brněnského hlavního nádraží zorganizoval s národním železničním dopravcem a jeho dceřinou společností ČD Cargo, správcem infrastruktury SŽDC a Policií České republiky. Cílem celé akce, kde nechyběly ani praktické ukázky železničního Hasičského záchranného sboru, promítání filmu a přednáška, byla především osvěta. Ta by měla děti a mladé lidi důsledně varovat před rizikovým chováním na železnici. Žáci a studenti brněnských škol si tak mohli v reálném prostředí železnice uvědomit rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami a skutečným světem, kde mají k dispozici jen jeden život, k němuž je potřeba přistupovat s respektem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 2

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika