Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Brejlovec v čele nákladních vlaků v retro nátěru

Brejlovec v čele nákladních vlaků v retro nátěru

25.3.2021 – autor: JOSEF HOLEK Foto: JAKUB DVOŘÁK

Na tuzemskou železniční síť se v polovině února vrátil Brejlovec 750.338 společnosti ČD Cargo v retro nátěru. První jízdu si odbyl mezi Děčínem a Brništěm s nákladním manipulačním vlakem Mn 86121. Tmavočervené lakování bylo součástí rekonstrukce stroje v opravnách ŽOS Zvolen.

Brejlovec v čele nákladních vlaků v retro nátěru

Aby byl návrat do doby výroby naprosto autentický, nechal dopravce lokomotivu doplnit i rudou hvězdou, známým symbolem komunistické éry. Do provozu se však s touto „úpravou“ nedostane. Jde totiž o magnet, hvězda se tak bude na čelech objevovat jen při různých akcích. ČD Cargo nechává ve Zvolenu opravit především motory jedenácti lokomotiv řady 750 a deseti řady 742. Brejlovce řady 754 tu opravují i České dráhy. Lokomotiva 750.338 byla vyrobena v roce 1976.
 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika