Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

6.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Na stránkách Železničáře, konkrétně v posledním vydání loňského roku, jsme přinesli příběh pardubického strojvedoucího Petra Horčičky. Díky němu se podařilo získat poměrně značné množství finančních prostředků pro sociálně slabší rodinu, která loni na podzim přišla tragicky o svého živitele.

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Díky panu strojvedoucímu a pomoci a pochopení členů internetového fóra chromag a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, jenž si vzal sbírku na starosti, je vícečlenná rodina z východních Čech částečně finančně zabezpečena. Jako vyjádření poděkování všem zájemcům, kteří přispěli nemalými částkami na podporu postižené rodiny, národní dopravce v sobotu 13. ledna zorganizoval možnost svezení motorovým vlakem RegioShark z Pardubic do Hlinska v Čechách a zpět. Ten vedl na pravidelném spoji sám Petr Horčička, který navíc ochotně stroj a jeho vybavení předvedl zájemcům v obratové stanici. Pro řadu účastníků z celé republiky včetně jejich dětí to byla možnost se poprvé v životě svézt vlakem, a navíc nejmodernější motorovou jednotkou z flotily Českých drah.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika