Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

23.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Celkem 28 účastníků přednášek v rámci Univerzity třetího věku obdrželo 23. ledna ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží certifikát o absolvování kurzu Železniční doprava. Ten zajistilo ČVUT ve spolupráci s Českými drahami.

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Kurz se uskutečnil od října 2016 do poloviny ledna 2017 a absolventi díky němu pronikli do složitého a komplexního systému železniční dopravy. I když byl zaměřen na laiky, zúčastnilo se ho také několik bývalých pracovníků dráhy, kteří se chtěli dozvědět něco z oblastí železnice, jimiž se sami nezabývali. Kurz měl formu 13 přednášek a dvou exkurzí a byl rovnoměrně rozdělen na čtyři bloky. Absolventi se dozvěděli zajímavosti z historie železnice, organizace a plánování železniční dopravy, dopravní technologie, konstrukce železničních tratí a stanic a z řízení železničního provozu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika