Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

23.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Celkem 28 účastníků přednášek v rámci Univerzity třetího věku obdrželo 23. ledna ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží certifikát o absolvování kurzu Železniční doprava. Ten zajistilo ČVUT ve spolupráci s Českými drahami.

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Kurz se uskutečnil od října 2016 do poloviny ledna 2017 a absolventi díky němu pronikli do složitého a komplexního systému železniční dopravy. I když byl zaměřen na laiky, zúčastnilo se ho také několik bývalých pracovníků dráhy, kteří se chtěli dozvědět něco z oblastí železnice, jimiž se sami nezabývali. Kurz měl formu 13 přednášek a dvou exkurzí a byl rovnoměrně rozdělen na čtyři bloky. Absolventi se dozvěděli zajímavosti z historie železnice, organizace a plánování železniční dopravy, dopravní technologie, konstrukce železničních tratí a stanic a z řízení železničního provozu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika