Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Novinky / Denně dezinfikujeme stovky hnacích vozidel

Denně dezinfikujeme stovky hnacích vozidel

23.3.2021

Vedle prostor pro cestující dezinfikujeme denně stovky stanovišť strojvedoucích hnacích vozidel. Jen za uplynulý měsíc prošlo úklidem dezinfekčními prostředky likvidujícími koronavirus 35 000 stanovišť na 17 500 lokomotivách, hnacích vozech a jednotkách. Denně tak prochází dezinfekcí více než 600 vozidel, což je 70 % turnusové potřeby.

Při úklidu jsou dezinfekčními prostředky otřeny dotykové plochy (kliky, madla, loketní opěrky). Řídicí pult je ošetřen úklidovou firmou pod dohledem strojvedoucího nebo odpovědného pracovníka depa, případně ošetření provádí přímo pověřený provozní zaměstnanec. Dezinfekci jednotlivých prvků může kdykoliv učinit i sám strojvedoucí. Na vozidla i přímo strojvedoucím jsou poskytovány dezinfekční prostředky a OCP Západ zavedlo dokonce celý tzv. „Covidový set“ na hnacích vozidlech, který se skládá z úklidových prostředků (kbelík, utěrky včetně jednorázových, dezinfekce...), které umožňují kdykoliv svépomocí provést rychlou dezinfekci pracoviště.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 5

Další články této rubriky

Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu

22.3.2021 - Stavební práce související s modernizací prvního tranzitního koridoru od 6. dubna výrazně ovlivní cestování našimi vlaky. Největší změny pak kvůli výlukám doznají dálkové vlaky linky Ex3 (Praha – Pardubice – Brno –… »

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Pozor na podvodné maily. Nezaměňte například písmena g a qPozor na podvodné maily. Nezaměňte například písmena g a q, pozor dejte i na zprávu od pošty

27.10.2020 - Bezpečnostní odbor Českých drah upozorňuje na zvýšený počet kybernetických útoků. V poslední době se šíří především mailem, přičemž útočníci se snaží například prostřednictvím adres s doménou příjmeni@qr.cd.cz… »

 

Všechny články rubriky Novinky

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika