Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zuzana Čechová: Klíčová je motivace lidí

Zuzana Čechová: Klíčová je motivace lidí

14.7.2016 – autor: PETR SLONEK

Jednou ze čtyř žen, které České dráhy reprezentují v projektu Britské obchodní komory Equilibrium 2016, je zástupkyně ředitele odboru obchodu a osobní dopravy Zuzana Čechová. Účast vnímá jako příležitost k osobnímu rozvoji a možnost diskutovat s odborníky o klíčových tématech týkajících se především způsobu řízení lidí.

Zuzana Čechová: Klíčová je motivace lidí

Do projektu, jenž má podpořit ženy v rámci jejich dalšího pracovního rozvoje, jsou vybírány zaměstnankyně s možností kariérního růstu tzv. „mentees“. Těm jsou přiděleny ženy na vysokých manažerských pozicích, tedy mentorky z různých firem v Česku. Dvojice se pravidelně setkávají a diskutují nad aktuálními problémy. 

ČD v projektu zastupuje čtveřice žen. Patří mezi ně i Zuzana Čechová. U firmy začala pracovat před šesti lety a prošla hned několika pozicemi. „Nejprve jsem působila v projektové kanceláři. Koordinovala jsem velké vnitrofiremní projekty, jejichž cílem byla změna procesů nebo dosažení významných ekonomických cílů. Využila jsem zkušenosti s projektovým řízením ze svého předchozího působení v poradenské společnosti Roland Berger,“ popsala své začátky.

Pak působila na odboru obchodu osobní dopravy a v rámci obchodního oddělení se nejprve věnovala oblasti B2B, tedy obchodním vztahům s firmami. Následně vedla oddělení strategie, kde se zabývala analýzou klíčových linek dálkové osobní dopravy. „Nyní jsem zástupkyní ředitele odboru obchodu osobní dopravy a mám na starosti oblast marketingu, cenotvorby a tarifu. Podílím se na vytváření marketingových kampaní, odpovídám za vytváření cenové a tarifní politiky ČD. Mým úkolem je také vést za tyto oblasti jednání s hlavními partnery mezinárodní dopravy – ÖBB, DB, MAV, ZSSK a PKP. Jedná se o zajímavé oblasti a hlavním motivátorem pro mě je možnost být ve středu dění a ovlivňovat kvalitu služeb, které nabízíme zákazníkům,“ popsala svou pracovní náplň Čechová.

Osobní rozvoj o možnost diskuze

A proč se rozhodla zapojit se do projektu Equilibrium 2016? „Program mentoringu vnímám jako velkou příležitost pro osobní rozvoj, možnost diskutovat s odborníky o klíčových tématech týkající se především způsobu řízení lidí a jejich motivace pro práci na náročných projektech,“ vysvětlila.

Na ČD se podle ní často setkáváme se situací, která není pro zákazníky pozitivní, ale její náprava představuje obrovskou změnu v systému, obvykle něčeho, co funguje stejně po mnoho let. „Chuť a energie měnit zaběhlé věci k lepšímu je velmi často pod palbou argumentů, proč věci měnit nelze a i u velmi motivovaného člověka se může chuť pohnout věcmi kupředu časem vytratit. Mým cílem je vzbudit v ostatních kolezích entuziasmus, měnit věci k lepšímu a hledat řešení, jak toho dosáhnout, zajistit jim podmínky pro to, aby tyto změny mohli uskutečnit, aby o nich mohli diskutovat a aby jejich energie neuvadala. Je to jedno z hlavních témat pro moje rozhovory s mentorem,“ dodává zástupkyně ředitele odboru.

Mentorka Zuzany Čechové – Brigitte Lintner – má bohaté zkušenosti s prací pro velkou korporaci a s řízením lidí. Pracuje pro Českou spořitelnu, je odbornicí na finanční analýzu a po mnoha letech strávených v této organizaci se věnuje řízení programu mentoringu interních zaměstnanců. „V projektu Britské obchodní komory je hlavním koordinátorem všech mentorů. Je to odbornice na slovo vzatá s přirozenou autoritou, jejíž postřehy a komentáře jsou vždy přesné a založené na mnoha letech praxe,“ řekla Čechová.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika