Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Získali jsme první místo v soutěži FSA

Získali jsme první místo v soutěži FSA

20.11.2012 – autor: VĚRA ČERNÁ

Na začátku listopadu se Odboru centrálního nákupu a logistiky GŘ ČD podařilo dosáhnout zcela mimořádného úspěchu, když v soutěži Fair Sourcing Awards (FSA) získal pro České dráhy první místo. Soutěž FSA vyhlašuje jednou ročně APUEN – Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce. Děje se tak u příležitosti mezinárodní konference eBF (dříve e-biz fórum), což je největší mezinárodní konference v centrální Evropě zaměřená na sdílení zkušeností ve využívání e-aukcí a dalších e-nástrojů.

Získali jsme první místo v soutěži FSA

Ceny FSA uděluje odborná porota jako uznání úspěchů, kterých dosáhly komerční firmy a státní organizace v průběhu realizace elektronického způsobu nakupování. V případě ČD ocenila porota především snahu o zvýšení transparentnosti zadávání veřejných zakázek a výslednou ekonomickou efektivitu e-aukcí. České dráhy získaly první místo v konkurenci 34 nominovaných firem. Jako druhá se umístila společnost RWE Transgas a třetí místo získala Východoslovenská energetika.

Odbor centrálního nákupu a logistiky využívá elektronické soutěžení veřejných zakázek již dva roky a během té doby zrealizoval přes 600 e-aukcí a vykázal úsporu 530 milionů korun. V rámci celoplošného využívání tohoto nástroje zorganizoval zmíněný odbor během měsíce září a října řadu školení a rozšířil vstup do e-aukčního systému PROe-biz pro dalších 115 uživatelů ze všech organizačních jednotek ČD.

Ředitel Odboru centrálního nákupu a logistiky Filip Potůček oceňuje práci všech svých podřízených a říká: „Nelze než poděkovat všem za důslednou aplikaci postupů, které se snažíme za poslední dva roky prosazovat. Postupně se ukazuje, že strategie, kterou jsme nastartovali, je správná. Nelze opomenout ani fakt, že v této oblasti jsme na špici i v porovnání s provozovateli železniční dopravy v evropském kontextu, což se potvrdilo také na nedávné konferenci ERPC (European Railways Procurement Council, sdružení specialistů nákupu provozovatelů evropských železnic vzniklé za účelem sdílení a výměny zkušeností v oblasti nákupu a investic). Ocenění nezávislým subjektem je pro nás velkým vyznamenáním a poděkování patří rovněž vedení naší společnosti, které nám k tomu vytvořilo potřebné podmínky.“


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

Trať Praha-Bubny – Výstaviště čeká kompletní proměnaTrať Praha-Bubny – Výstaviště čeká kompletní proměna

29.12.2021 - Mnoho let plánovaná modernizace tratě z Prahy do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha se přiblížila ke kýženému zahájení. Správa železnic totiž v listopadu vypsala výběrové řízení na zhotovitele úseku Praha-Bubny… »

Pražské Masarykovo nádraží získává novou tvářPražské Masarykovo nádraží získává novou tvář

28.12.2021 - Masarykovo nádraží má za sebou další významnou část rekonstrukce. ČD, které jsou majitelem areálu, na jedné z budov zajistily statiku, vyměnily okna nebo inženýrské sítě a zrekonstruovaly celý interiér. Počítají s tím, že… »

 Wi-fi se rozšíří do další tisícovky vlaků Wi-fi se rozšíří do další tisícovky vlaků

21.12.2021 - Mezi cestujícími oblíbená služba wi-fi se dočká dalšího rozšíření. ČD totiž meziročně navýší počet vlaků s bezdrátovým připojením o dalších 1 015. Navíc v části spojů, kde byla wi-fi dostupná už letos, přibude vozů… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika