Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

31.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na silně frekventovaném čtyřkolejném železničním přejezdu v jihomoravském dvojměstí Rájec-Jestřebí, který se nachází na prvním železničním koridoru, se stala nejen řada mimořádných událostí, ale současně tam v mnoha případech cestujícím ujíždí vlakové spoje. Na vině jsou takřka stále spuštěné závory, před nimiž se vždy čeká i několik minut.

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Podobně tak mohou před přejezdem uváznout i regionální autobusy zabezpečující přípoje na vlaky v rámci jihomoravského integrovaného dopravního systému. Protože je ve špičkách pracovních dnů přejezd takřka stále uzavřený, plánuje se jeho zrušení a nahrazení nadjezdem nebo podjezdem, jenž by navíc vylepšil dostupnost obou městských částí. Ty jsou nyní rozděleny železničními závorami. Navrhované zrušení úrovňového přejezdu vychází zejména ze studie s názvem Analýza zvýšení bezpečnosti úrovňových přejezdů na tranzitních železničních koridorech z roku 2016. V rámci stavby má dojít i k úplné peronizaci celé stanice, čímž se odstraní úrovňové příchody na nástupiště. Navíc se zvýší nejen kapacita celé tratě, ale i maximální průjezdná rychlost ze stávajících 140 na 160 km/h, kterou mohou využít dálkové spoje jezdící mezi Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.44

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika