Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

31.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na silně frekventovaném čtyřkolejném železničním přejezdu v jihomoravském dvojměstí Rájec-Jestřebí, který se nachází na prvním železničním koridoru, se stala nejen řada mimořádných událostí, ale současně tam v mnoha případech cestujícím ujíždí vlakové spoje. Na vině jsou takřka stále spuštěné závory, před nimiž se vždy čeká i několik minut.

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Podobně tak mohou před přejezdem uváznout i regionální autobusy zabezpečující přípoje na vlaky v rámci jihomoravského integrovaného dopravního systému. Protože je ve špičkách pracovních dnů přejezd takřka stále uzavřený, plánuje se jeho zrušení a nahrazení nadjezdem nebo podjezdem, jenž by navíc vylepšil dostupnost obou městských částí. Ty jsou nyní rozděleny železničními závorami. Navrhované zrušení úrovňového přejezdu vychází zejména ze studie s názvem Analýza zvýšení bezpečnosti úrovňových přejezdů na tranzitních železničních koridorech z roku 2016. V rámci stavby má dojít i k úplné peronizaci celé stanice, čímž se odstraní úrovňové příchody na nástupiště. Navíc se zvýší nejen kapacita celé tratě, ale i maximální průjezdná rychlost ze stávajících 140 na 160 km/h, kterou mohou využít dálkové spoje jezdící mezi Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.44

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika