Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Železničáři po jednadvacáté roztančili Prahu

Železničáři po jednadvacáté roztančili Prahu

19.2.2013 – autor: ELEN MÁTEOVÁ

Železnice nejsou jen vlaky a nádraží, ale především lidé. Je všeobecně známo, že lidé od železné dráhy nezkazí žádnou zábavu a dokážou výtečně pobavit nejen sami sebe, ale i své nejbližší a přátele. Ostatně kdo navštívil poslední lednovou sobotu Národní dům v Praze na Vinohradech, mohl se v tomto tvrzení jen ujistit. Parkety na jednadvacátém tradičním plese železničářů rozhodně nezely prázdnotou.

Železničáři po jednadvacáté roztančili Prahu

Číslovka na začátku plesu naznačuje, že již odrostl dětským střevíčkům a jako každá mladá dáma má svoje nezaměnitelné kouzlo. To potvrzoval i velký zájem tanečníků, pro které byl připraven bohatý program ve všech třech sálech Národního domu a nově také v baru U lokálky. Na své si přišli vyznavači různých tanečních kreací, neboť jako obvykle nabízel každý sál svůj význačný hudební styl.

Klasiku v Majakovském sále zastupoval Big Band Felixe Slováčka a jako půlnoční host vystoupil stále mladý Josef Laufer, program zakončil již tradičně orchestr mercury praha. V Raisově sále mohli hosté vychutnat popovou hudbu v podobě Mini bandu Martina Pešla, The Beatles Revival Bandu a konec patřil diskotéce Jiřího Linky, která patří ke každoročně vyhledávaným parketům na plese železničářů.

Ve Společenském sále pak hrála ryze česká muzika v podání Marcely Králové a cimbálové muziky Studánka. V baru U lokálky to roztočili Frajeři z galerky a pauzy vyplňoval harmonikář písničkami na přání. 

Zaujal vtip řečníků i profesionální tanec

Každý si tak mohl zvolit sál podle svého vkusu, ale slova nejpovolanějších v hlavním sále si nenechal ujít snad nikdo. Uvítací proslovy přednesli představitelé organizátorů, za České dráhy výkonný ředitel pro personální záležitosti Pavel Švagr, za Správu železniční dopravní cesty generální ředitel Jiří Kolář a za Unii železničních zaměstnanců její nový prezident Stanislav Trojan. Vtip a příjemná slova řečníků záhy vystřídalo předtančení taneční školy Astra Praha, které do Majakovského sálu přilákalo většinu plesových hostů. Celým plesovým večerem provázel herec a moderátor Martin Brožek. A byl to opravdu ples železničářů, protože rovným dílem byli zastoupeni jak zaměstnanci Českých drah, tak Správy železniční dopravní cesty a samozřejmě také odborových svazů. Přijeli zástupci zahraničních odborových svazů a někteří již po několikáté, což vypovídá o tom, že ples má vynikající úroveň a lidé se na něj rádi vracejí.

Vstup zdarma jako příjemné překvapení

Samozřejmě nejen pro zahraniční hosty, ale i pro mnoho zaměstnanců je ples velkou společenskou událostí, kterou si nenechají ujít. Tento rok si dokonce pořadatel plesu – Unie železničních zaměstnanců – pro hosty připravil překvapení v podobě bezplatných vstupenek. Tradičně bylo zajištěno oblíbené fotografování a zájemci si tak mohli odnést originální fotografie (jak jinak než se železničním nádechem) s rámečkem a obálkou, které jsou milou vzpomínkou na ples. Stejně tak nechyběla ochutnávka kvalitních vín z Adámkova vinařství.    

O tom, že si hosté ples užili, svědčí i to, že se mnozí vydrželi bavit až do brzkých ranních hodin a rozcházeli se na první vlaky. Však to byl ples železničářů, takže přijet na ples vlakem bylo nejen stylové, ale vyřešilo to nejeden problém s parkováním a umožnilo hostům ochutnávku vynikajícího vína. Závěrem zbývá poděkovat pořadatelům a také sponzorům a samozřejmě i samotným návštěvníkům, protože čím by byl ples bez tanečníků a usměvavých tváří bavících se hostů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika