Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci železničního průmyslu debatovali o budoucnosti

Zástupci železničního průmyslu debatovali o budoucnosti

18.6.2023

Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) pořádala 11. května moderovanou diskuzi, která se věnovala nejpalčivějším problémům a výzvám tuzemské i světové železnice. Cílem mezioborového setkání bylo prohloubit vzájemnou komunikaci a spolupráci.

Zástupci železničního průmyslu debatovali o budoucnosti

Účastníci zároveň chtěli předestřít, jak se dá nejlépe čelit například důsledkům nedávné celosvětové pandemie covidu a ruské agrese na Ukrajině v opravárenství a výrobě nových drážních vozidel, nedostatku pracovníků v oboru, ale i vysvětlit si vzájemné postoje mezi jednotlivými obory zejména s ohledem na budoucnost. Kromě ministra dopravy Martina Kupky, zástupců Správy železnic, Drážního úřadu nebo výrobců vozidel se akce za České dráhy zúčastnil též místopředseda představenstva a náměstek pro servis Michal Kraus, který do debaty vnesl pohled národního dopravce.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika