Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

13.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Přímo za jízdy vlakem z olomouckého hlavního vlakového nádraží do Drahanovic a nazpět se zástupci Olomouckého kraje zabývali kvalitou cestování. Na dotazy odpovídali zástupci Českých drah v čele s obchodní manažerkou Hanou Motykovou.

Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

Nešlo přitom o speciální jízdu – radní využili pravidelný spoj při běžné frekvenci cestujících. Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha uvedl, že kraj zajímalo, zda dopravce plní smluvní podmínky. Ty se týkají především standardů kvality poskytovaných služeb pro cestování, např. v podobě klimatizace, wi-fi nebo třeba většího prostoru pro přepravu kol. V uplynulých dnech přibyla v kraji do zkušebního provozu další jednotka VT 646 Stadler, která obdržela schválení Drážního úřadu. Tato souprava bude během srpna předána do ŽOS Zvolen, aby si, stejně jako ostatní, dopřála modernizaci. Smlouvu s ČD uzavřel Olomoucký kraj na období deseti let.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika