Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Začnou první práce na rekonstrukci stanice Praha-Smíchov

Začnou první práce na rekonstrukci stanice Praha-Smíchov

25.6.2023

První část rekonstrukce stanice Praha-Smíchov může začít, Správa železnic už vybrala zhotovitele prací. Stala se jím společnost STRABAG Rail, která předložila nabídku ve výši 60,8 milionu korun bez DPH. Hlavní náplní první etapy rekonstrukce bude odstranění části kolejiště a demontáž ocelové lávky, která vede přes koleje do Radlické ulice.

Začnou první práce rekonstrukci stanice Praha-Smíchov

Práce začnou letos v září. Právě snesení kolejí se dotkne cestujících, protože prodlouží jízdu vlaků směrem na Žvahov a Hostivici. V místě přerušené staniční koleje číslo šest se vybuduje provizorní nástupiště o délce 100 metrů. Stavbaři dále demontují trakční vedení, přeloží kabely napájecího vedení a upraví veřejné osvětlení. Hlavní část rekonstrukce SŽ chystá do navazující etapy a tendr na ni vypíše v příštích týdnech. Smíchovské nádraží by mělo být v budoucnu součástí nového dopravního terminálu, který má být zprovozněn v roce 2026. Vedle železniční stanice bude zahrnovat také stanice metra a tramvají, autobusů, trolejbusů a elektrobusových linek. Vznikne také velkokapacitní záchytné parkoviště P+R.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika