Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Začala modernizace trati mezi Bubny a Výstavištěm

Začala modernizace trati mezi Bubny a Výstavištěm

19.2.2023

Správa železnic zahájila modernizaci části trati na ruzyňské letiště mezi Bubny a Výstavištěm. Náklady dosahují 2,96 miliardy korun. Projekt bude z 85 procent financovat EU. Hlavním cílem je modernizace stanice Praha-Bubny, zdvoukolejnění trati v délce zhruba 1,3 kilometru, její elektrizace a vybudování nové zastávky Praha-Výstaviště.

Začala modernizace trati mezi Bubny a Výstavištěm

Začíná také výstavba podjezdu, který umožní přímý přestup mezi tramvajemi a vlaky. Jako první přijdou na řadu přípravné práce a současně se postaví provizorní kolej pro zachování provozu vlaků ve směru na Kralupy nad Vltavou. Největší stavební objekty, kterými jsou tři mostní estakády a nová nádražní budova v Bubnech, přijdou na řadu letos v květnu. Hotovo bude v roce 2025. Stanice Praha-Bubny se posune blíž k Negrelliho viaduktu a umožní přímý přestup na metro C. Na její střeše vznikne travnatá odpočinková plocha. Společně s výstavbou nové čtvrti také přímo nad nádražím vyroste administrativní budova. V nádražních vestibulech se počítá s komerčními prostory. Modernizovaná trať do nové zastávky Praha-Výstaviště povede většinou po estakádě se zastávkou na okraji Stromovky.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika