Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024

Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní lokomotivou Kafemlejnek z Lužné do Rakovníka, Krupé a Řevničova a prohlídky expozic muzea s unikátní sbírkou historických vozidel.

Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

K hlavním novinkám patří prodloužení úzkorozchodné muzejní drážky s rozchodem 800 mm. Koleje nyní vedou až ke vstupu do muzea. Během zahajovacího víkendu svezli zájemci na úzkorozchodném okruhu motorové i parní vlaky. V letošní sezoně chystá ČD Muzeum pro železniční fanoušky několik tematických víkendů a celou řadu historických jízd. Už o víkendu 11. a 12. května se uskuteční Parní víkend. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku parních lokomotiv na točně, jízdu historického vlaku z Prahy do Lužné i do okolí muzea. V sobotu bude zajištěna možnost nočního fotografování. V pátek 17. května bude v rámci Muzejní noci možné muzeum navštívit i ve večerních hodinách a zažít podvečerní atmosféru v depu, o víkendu 20. a 21. července se odehraje setkání drezín a 5. a 6. října si na své přijdou příznivci motorových lokomotiv Hektor. Brány muzeum uzavře 27. října.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika