Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

9.2.2023

Expresy a rychlíky mezi Prahou a Českými Budějovicemi jezdí od 11. prosince v rekordně krátkých cestovních časech. Po roce s výlukami a přestupy na náhradní dopravu se významně zvýšila přesnost spojů.

Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

ČD vypravily během prvního měsíce platnosti nového JŘ na linkách Ex7 a R17 celkem 1 756 vlaků, z toho jsme zajistili z pohledu dopravce včasnost u 1 665 spojů. Aktuálně se jedná o jednu z nejrychlejších linek a její spoje patří mezi nejspolehlivější v rámci ČR. Změny pozitivně vnímají i cestující, kteří hodnotí spokojenost v aplikaci Můj vlak. Hodnocení dodržení JŘ je díky tomu na linkách R17 a Ex7 nad celorepublikovým průměrem. Případné zpoždění je zhruba z poloviny způsobeno ostatními vlivy, jako je čekání na přípoje nebo tzv. zásahy vyšší moci. V případě započtení všech vlivů se přesnost na této lince meziročně zvýšila cca o 10 %. EC/IC zvládnou cestu mezi Prahou a Budějovicemi za 1 hodinu 40 minut. O něco pomalejší rychlíky Vltava, které mají o 7 zastávek více, zvládnou cestu za 2 hodiny 5 minut.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika