Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Z nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírna

Z nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírna

10.6.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy výrazně přispěly k proměně libereckého nádražního skladiště na příjemné společenské místo, které ocenila i porota Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje. Jejím absolutním vítězem se stala kavárna a pražírna DOK Nordbeans, vybudovaná právě v části bývalého skladu v majetku ČD. Odbornou veřejnost prostor zaujal především kvalitním architektonickým řešením, díky kterému se z objektu stal moderní prostor citlivě pracující s okolní zástavbou.

Z nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírna

Dopravce na vlastní náklady objekt staticky zajistil, nechal vyhotovit nové železobetonové podlahy odpovídající zátěži provozu pražírny, zrenovoval stávající dřevěné opláštění objektu, opravil fasádu. Nechal také namontovat nová okna a zrealizoval kompletně nové rozvody elektroinstalací, vytápění, kanalizace a vody včetně jejich připojení na veřejné řady. O vestavbu se postaral nájemník, tedy provozovatel kavárny a pražírny. ČD předpokládají, že budou s provozovatelem zařízení dále úzce spolupracovat na dalších projektech tak, aby celý areál získal moderní podobu. Kavárna a pražírna funguje v areálu libereckého nádraží od minulého roku. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet… »

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika