Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024

Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající nabídku víkendových nočních vlaků s odjezdem z Liberce po půl jedné ráno v sobotu a v neděli.

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

Doposud na trasách z Liberce jezdily noční vlaky s odjezdy okolo 0:35, a to pouze ve dnech, po kterých následuje volný (nepracovní) den, tedy zejména v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Nové vlaky s odjezdy ve 23:35 budou zajištěné v ostatní dny a ve výsledku tak pojedou z Liberce do kraje noční vlaky nově každou noc. Občanům Libereckého kraje se tak rozšíří možnost zůstat v krajském městě do pozdních hodin a navštívit například divadelní představení, promítání filmů v kině, večerní koncerty nebo sportovní a jiné akce, a přitom budou mít zajištěnu pohodlnou noční dopravu domů i v průběhu týdne. Nové vlaky do Frýdlantu a do Desné zajistí motorové vozy řady 840 RegioSpider a je v nich zaveden samoobslužný způsob odbavení.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika