Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

14.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

K internetu se pomocí wi-fi bude možné připojit v další více než stovce vozů ČD. Dopravce hledá dodavatele technologie do osobních vozů řad Bee, Bdtn, Btn a motorových vozů řady 843. Nově se tedy budou moci cestující k internetu připojit v dalších 105 kolejových vozidlech.

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD
Wi-fi je dále instalována ve všech moderních vozidlech, která jsou ve výrobě či již byla objednána. Jedná se o 15 vozů jednotek push-pull, 187 vozů jednotek RegioPanter, 33 motorových jednotek Pesa, 50 vozů InterJet a 180 vozů ViaggioComfort a instalována je i do řady vozidel, jejichž povoz je v příštích letech smluvně zajištěn. Nyní je vybaveno „wifinou“ celkem 1 229 vozů, tedy zhruba 1 700 spojů. Z tohoto počtu je přibližně 60 % vozů v dálkové a 40 % vozů v regionální dopravě. Počty se přitom postupně zvyšují, ČD technologii montují i do starších vozidel, například do jednotek řady 471 CityElefant.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Bezpečnost ČD: Pod drobnohledem ochranky i kamerBezpečnost ČD: Pod drobnohledem ochranky i kamer

25.10.2021 - Chránit život a zdraví svých zákazníků, zaměstnanců i svůj majetek patří k důležitým úkolům všech velkých firem. Pozadu nezůstávají v tomto ohledu ani České dráhy, úroveň bezpečnosti v poslední dekádě u firmy… »

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika