Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

14.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

K internetu se pomocí wi-fi bude možné připojit v další více než stovce vozů ČD. Dopravce hledá dodavatele technologie do osobních vozů řad Bee, Bdtn, Btn a motorových vozů řady 843. Nově se tedy budou moci cestující k internetu připojit v dalších 105 kolejových vozidlech.

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD
Wi-fi je dále instalována ve všech moderních vozidlech, která jsou ve výrobě či již byla objednána. Jedná se o 15 vozů jednotek push-pull, 187 vozů jednotek RegioPanter, 33 motorových jednotek Pesa, 50 vozů InterJet a 180 vozů ViaggioComfort a instalována je i do řady vozidel, jejichž povoz je v příštích letech smluvně zajištěn. Nyní je vybaveno „wifinou“ celkem 1 229 vozů, tedy zhruba 1 700 spojů. Z tohoto počtu je přibližně 60 % vozů v dálkové a 40 % vozů v regionální dopravě. Počty se přitom postupně zvyšují, ČD technologii montují i do starších vozidel, například do jednotek řady 471 CityElefant.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Den železnice 2021: Na co se těšit?Den železnice 2021: Na co se těšit?

15.9.2021 - Den železnice se vrací! Na velkolepé akci, která se opět koná v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka, se předvedou desítky kusů historické i moderní železniční techniky Českých drah a jejich dceřiných společností. Počítá se i s… »

Cestování usnadní služba ČD ParkingCestování usnadní služba ČD Parking

23.8.2021 - Lidé, kteří se rozhodnou při svých cestách kombinovat vlak a vlastní automobil, mohou využít služby ČD Parking. Díky ní výhodně zaparkují u vybraných nádraží na území celé republiky a zbytek cesty v klidu a bez starostí… »

Rok železnice připomene zvláštní vlak Rok železnice připomene zvláštní vlak

19.8.2021 - Blíží se vrchol Evropského roku železnice. Starý kontinent projede několik zvláštních vlaků, aby prezentoval výhody cestování po železnici i nutnost investic do infrastruktury. Poprvé v historii Evropské unie byl vyznamenán druh… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika