Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

18.1.2023

České dráhy ve spolupráci s polským dopravcem PKP pracují na instalaci funkčních wi-fi routerů do polských vagonů, které jsou od nového jízdního řádu nasazovány na linku Ex 4, která přes Českou republiku jezdí v úseku Břeclav – Bohumín.

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Instalace probíhá z popudu Ministerstva dopravy ČR, jež v soupravách složených z vagonů českého i polského dopravce vyžaduje totožnou úroveň služeb. Prototypovou instalaci ve vagonu PKP řady Bmnouz provedli technici Českých drah v depu v Bohumíně. Následně se uskutečňuje dodatečná úprava u 21 zbývajících vagonů již v režii polského státního dopravce tak, aby měli cestující na českém území v co možná nejkratší možné době kvalitní wi-fi signál v celé vlakové soupravě.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika