Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

14.5.2023

Poslední dubnový víkend přivítalo muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka své první návštěvníky sezony 2023. Ti se mohli těšit z částečně zrekonstruovaných expozic, tradičně široké sbírky těch nejzajímavějších drážních vozidel včetně nejširšího souboru parních lokomotiv v republice.

Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

Lákaly ale zejména parní jízdy do Rakovníka a Řevničova, které tentokrát obstaral 122 let starý Kafemlejnek, tedy lokomotiva 310.093. Pokud jste úvodní akci sezony nestihli, smutní být nemusíte, ČD muzeum si jich na letošní rok přichystalo celou řadu. Ještě v květnu tak můžete navštívit například parní víkend 13. a 14. května, závod strongmanů 20. května a rodinný den 27. května. Samotné muzeum je v dubnu a květnu otevřené o víkendech a o svátcích od 9:30 do 17:00, od června do srpna od úterý do neděle a ve svátky od 9:30 do 17:00 a během září a října o sobotách, nedělích a svátcích od 9:30 do 17:00.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika