Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

14.5.2023

Poslední dubnový víkend přivítalo muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka své první návštěvníky sezony 2023. Ti se mohli těšit z částečně zrekonstruovaných expozic, tradičně široké sbírky těch nejzajímavějších drážních vozidel včetně nejširšího souboru parních lokomotiv v republice.

Vzhůru do ČD muzea v Lužné, sezona začala

Lákaly ale zejména parní jízdy do Rakovníka a Řevničova, které tentokrát obstaral 122 let starý Kafemlejnek, tedy lokomotiva 310.093. Pokud jste úvodní akci sezony nestihli, smutní být nemusíte, ČD muzeum si jich na letošní rok přichystalo celou řadu. Ještě v květnu tak můžete navštívit například parní víkend 13. a 14. května, závod strongmanů 20. května a rodinný den 27. května. Samotné muzeum je v dubnu a květnu otevřené o víkendech a o svátcích od 9:30 do 17:00, od června do srpna od úterý do neděle a ve svátky od 9:30 do 17:00 a během září a října o sobotách, nedělích a svátcích od 9:30 do 17:00.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika