Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Významná regionální trať projde obnovou

Významná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i RegioNovami řady 814.

Významná regionální trať projde obnovou

Cestující by se měli dočkat především zrychlení dopravy, neboť správce infrastruktury slibuje zvýšení maximální rychlosti v některých úsecích z dnešních padesáti až na osmdesát kilometrů v hodině. Celková doba jízdy se má podle předpokladů zkrátit až o patnáct minut, což uvítají nejen místní, ale i turisté, kteří míří kromě Slavonic například také do Telče, Třeště nebo Dačic. Vzhledem k připravované revitalizaci jsou naplánovány na této trati průběžné výluky. V současné době probíhají stavební práce mezi Telčí a Slavonicemi, následovat bude úsek z Telče do Kostelce u Jihlavy. Mezi Dačicemi a Slavonicemi se mimo jiné opraví pět železničních přejezdů či zpevní most, vylepšení by se měla dočkat také železniční zastávka Dačice-město.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika