Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vysočanské nádraží získává obrysy

Vysočanské nádraží získává obrysy

17.8.2022

Nejzajímavější a nejnáročnější stavbou v rámci modernizace železniční trati číslo 232 v úseku Praha-Vysočany – Mstětice je bezesporu rekonstrukce vysočanského nádraží. Původní nádražní budova uprostřed kolejiště šla k zemi minulý rok, nyní naopak uzrává podoba nových prostor pro cestující.

Vysočanské nádraží získává obrysy
Postupně je uváděno do provozu první nástupiště s částí podchodu, u jehož ústí směrem ke stanici metra bude též nová odbavovací hala. Ve výsledné podobě bude mít vysočanské nádraží dvě ostrovní s jedním bočním nástupištěm, která budou přístupná dvěma podchody. Součástí hlavního z nich budou eskalátory a výtahy, díky čemuž získá nádraží bezbariérový přístup. V rámci modernizace úseku vzniká též nová vlaková zastávka Praha-Rajská zahrada u stejnojmenné stanice metra. Celou stavbu plánuje Správa železnic dokončit v průběhu prvního čtvrtletí roku 2024.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika