Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vysočanské nádraží získává obrysy

Vysočanské nádraží získává obrysy

17.8.2022

Nejzajímavější a nejnáročnější stavbou v rámci modernizace železniční trati číslo 232 v úseku Praha-Vysočany – Mstětice je bezesporu rekonstrukce vysočanského nádraží. Původní nádražní budova uprostřed kolejiště šla k zemi minulý rok, nyní naopak uzrává podoba nových prostor pro cestující.

Vysočanské nádraží získává obrysy
Postupně je uváděno do provozu první nástupiště s částí podchodu, u jehož ústí směrem ke stanici metra bude též nová odbavovací hala. Ve výsledné podobě bude mít vysočanské nádraží dvě ostrovní s jedním bočním nástupištěm, která budou přístupná dvěma podchody. Součástí hlavního z nich budou eskalátory a výtahy, díky čemuž získá nádraží bezbariérový přístup. V rámci modernizace úseku vzniká též nová vlaková zastávka Praha-Rajská zahrada u stejnojmenné stanice metra. Celou stavbu plánuje Správa železnic dokončit v průběhu prvního čtvrtletí roku 2024.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika