Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vyšly nové knihy Literátů na trati

Vyšly nové knihy Literátů na trati

23.10.2018 – autor: REDAKCE, foto: FRANTIŠEK TYLŠAR

Mezi staničníky se nachází mnoho poetických příběhů. Tato slova si můžete přečíst v úvodu knih Literáti na trati V, jejichž autoři, přátelé a příznivci železnice se sešli opět po roce v pondělí 1. října ve vládním salonku pražského hlavního nádraží.

Vyšly nové knihy Literátů na trati

Organizátor a autor František Tylšar upřesnil, že již popáté shromáždil texty a verše od autorů – železničářů i milovníků železnice a více než pět stovek knižních stran rozdělil do dvou knih. Knihy prózy a knihy poezie. Jejich křtu se v roli kmotrů ujali zástupci Odborového sdružení železničářů a Českého zemského svazu FISAIC Jarmila Šmerhová a Miroslav Kaprálek. Na závěr Tylšar informoval o vyhlášení šestého ročníku úspěšného projektu. Každý den totiž vznikají další nové příběhy, na které se mohou čtenáři těšit zase za rok.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika