Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vyšly nové knihy Literátů na trati

Vyšly nové knihy Literátů na trati

23.10.2018 – autor: REDAKCE, foto: FRANTIŠEK TYLŠAR

Mezi staničníky se nachází mnoho poetických příběhů. Tato slova si můžete přečíst v úvodu knih Literáti na trati V, jejichž autoři, přátelé a příznivci železnice se sešli opět po roce v pondělí 1. října ve vládním salonku pražského hlavního nádraží.

Vyšly nové knihy Literátů na trati

Organizátor a autor František Tylšar upřesnil, že již popáté shromáždil texty a verše od autorů – železničářů i milovníků železnice a více než pět stovek knižních stran rozdělil do dvou knih. Knihy prózy a knihy poezie. Jejich křtu se v roli kmotrů ujali zástupci Odborového sdružení železničářů a Českého zemského svazu FISAIC Jarmila Šmerhová a Miroslav Kaprálek. Na závěr Tylšar informoval o vyhlášení šestého ročníku úspěšného projektu. Každý den totiž vznikají další nové příběhy, na které se mohou čtenáři těšit zase za rok.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika