Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Výroční zpráva Skupiny ČD letos vyšla jen online

Výroční zpráva Skupiny ČD letos vyšla jen online

7.6.2024

Výroční zpráva Skupiny ČD v tištěné podobě je od letošního roku minulostí. České dráhy zveřejňují hospodaření za uplynulý rok tradičně na jaře, tentokrát to bylo 25. dubna. Loňský rok se přitom zapsal svým ziskem do historie Skupiny jako rekordní. A do historie se zapíše také tím, že výroční zpráva už nešla do tisku, tak jako tomu dosud bylo zvykem, ale je dostupná pouze online.

Výroční zpráva Skupiny ČD letos vyšla jen online

Symbolem této novinky se stala píšťalka vytištěná na 3D tiskárně. Píšťalka je vyrobena z kukuřičného škrobu. Použité ekologické vlákno je typem plastu, který není vyrobený z ropy, ale z obnovitelných surovin, a jde tedy o biologicky odbouratelný materiál. Tisk Výroční zprávy Skupiny ČD byl už loni redukován, jak pokud jde o počet stran, tak o počet výtisků. Například zatímco výroční zpráva za rok 2021 měla téměř 200 stran, loni vydaná zpráva za rok 2022 jich měla necelých padesát a vše ostatní si mohl čtenář stáhnout z přiloženého flash disku nebo prostřednictvím QR kódu. Výroční zpráva přináší informace o výsledcích hospodaření a dalších skutečnostech souvisejících s podnikáním Skupiny ČD. Obsahuje jak všechna ekonomická data, tak také celou řadu dalších informací o každé firmě v rámci Skupiny ČD. Její součástí jsou desítky doprovodných fotografií. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika