Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

6.11.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Stoleté výročí vzniku našeho samostatného státu si připomínají i České dráhy. Při příležitosti oslav uvedly do neobvyklého designu lokomotivu 380.004.

Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

Stroj, který okrášlil polep státní vlajky, bude Českou republiku propagovat i na mezinárodních linkách. Spolu se zástupcem agentury CzechTourism lokomotivu ve čtvrtek 25. října pokřtil na pražském hlavním nádraží Michal Štěpán, náměstek generálního ředitele ČD pro obchod. Ve stejnou dobu se navíc na čtyři dny otevřely ve vládním salonku pražského hlavního nádraží dvě výstavy s názvy 100 let republiky a železnice a Masaryk a železnice. Michal Štěpán na místě zároveň připomněl, že České dráhy jsou nástupcem Československých státních drah, které vznikly ve stejný okamžik jako naše republika a dnes jsou stále hrdým národním dopravcem. Ačkoli oslavy vyvrcholily 28. října, České dráhy ještě na prosinec připravují rekonstrukci návratu prezidenta T. G. Masaryka z exilu zpět do vlasti (informovali jsme podrobně v minulém vydání Železničáře). 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika