Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

23.8.2022

Správa železnic vybuduje novou výpravní budovu ve stanici Aš. Investorem bude kromě ní také město Aš. Předpokládaná částka na stavbu dosahuje 65 milionů korun, samotné práce se plánují v období od letošního srpna do prosince příštího roku.

Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

Předmětem stavby je náhrada stávající naddimenzované budovy z roku 1971, která je navíc v nevyhovujícím stavu. Zvolena proto byla výstavba zcela nového, jednopodlažního objektu s výrazně menším objemem a v energeticky úsporném standardu. Novostavba bude oproti stávající budově posunuta východním směrem, blíže k nástupišti č. 2. Přízemní objekt vytvoří dva výškově i materiálově odlišné kvádry. Prosklená stěna odbavovací haly bude ve vstupním průčelí olemována portálem z pohledového betonu. Na halu naváže nižší část s provozními místnostmi. Součástí je renovace zastřešení přilehlého nástupiště. Ve spolupráci s městem vyroste před budovou autobusový terminál v přímé návaznosti na vlakové nástupiště. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika