Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vyjely první jednotky RegioPanter druhé generace

Vyjely první jednotky RegioPanter druhé generace

12.7.2023

České dráhy nasadily na trať č. 290 Olomouc – Uničov – Šumperk koncem června tři nejnovější třívozové soupravy RegioPanter. Vlaky nesou polepy Olomouckého kraje. Další jednotky Regio­Panter řady 640, jejichž výrobcem je Škoda Group, postupně dorazí ve druhé polovině roku a na začátku roku 2024. Celkově jich v Olomouckém kraji bude jezdit na tratích v elektrické trakci 27.

Vyjely první jednotky RegioPanter druhé generace

Jednotka RegioPanter druhé generace má kapacitu 234 míst a nabízí vše, co odpovídá standardům moderního cestování. Všechny tři jednotky jsou ve zkušebním provozu, který je spojený s vyladěním v provozu a výrobce bude zajišťovat případné odstranění garančních závad. Na trati č. 290 již od začátku letošního roku jezdí šest nových dvouvozových RegioPanterů s kapacitou 160 míst. Díky nasazení třívozových souprav je nyní celá trať pokryta pouze jednotkami RegioPanter řad 650 a 640. Ty nyní obsluhují také celou novou linku, která pokračuje přes Přerov až do Vyškova na Moravě. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika