Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022

Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových vozidel a technologií infrastruktury.

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

Pořadatelem akce, kde se řešila zejména budoucnost železnice, byla VUZ Slovakia a dceřiná společnost Českých drah Výzkumný Ústav Železniční. Hosty v sále a řečníky na konferenci hned první den přivítal předseda představenstva VUZ Martin Bělčík. Hlavní témata 1. Česko-slovenské železniční konference byla budoucnost české a slovenské železniční sítě, osud regionálních tratí a realita VRT, role železnice v době evropského předsednictví, změny v legislativě a dopady energetické krize. Hovořilo se i o nejnovějších trendech ve vývoji kolejových vozidel a vlakovém zabezpečení či o moderních technologiích pohledem dopravců a správců infrastruktury. Nechyběla ani diskuze o ETCS a jeho alternativách a doplňcích pro vedlejší tratě. Vystoupil také předseda představenstva ČD Michal Krapinec. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika