Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022

Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových vozidel a technologií infrastruktury.

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

Pořadatelem akce, kde se řešila zejména budoucnost železnice, byla VUZ Slovakia a dceřiná společnost Českých drah Výzkumný Ústav Železniční. Hosty v sále a řečníky na konferenci hned první den přivítal předseda představenstva VUZ Martin Bělčík. Hlavní témata 1. Česko-slovenské železniční konference byla budoucnost české a slovenské železniční sítě, osud regionálních tratí a realita VRT, role železnice v době evropského předsednictví, změny v legislativě a dopady energetické krize. Hovořilo se i o nejnovějších trendech ve vývoji kolejových vozidel a vlakovém zabezpečení či o moderních technologiích pohledem dopravců a správců infrastruktury. Nechyběla ani diskuze o ETCS a jeho alternativách a doplňcích pro vedlejší tratě. Vystoupil také předseda představenstva ČD Michal Krapinec. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika