Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

13.5.2022 – autor: PETR SLONEK

Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) začal v dubnu s testováním nových osobních vozů, které si u výrobce, společnosti H. Cegielski FPS, objednalo polské ministerstvo obrany. Sloužit mají především k přepravě vojáků. Dva vagony dorazily do ZC VUZ Velim ve středu 13. dubna.

VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

Vozy podle zástupců dceřiné společnosti Českých drah podstoupí zejména stacionární elektrické zkoušky se zkušební laboratoří. Nyní se nacházejí na zkušebním okruhu v Cerhenicích a musejí být schváleny pro provoz v Polsku, Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Polské ministerstvo si objednalo celkem osm vozů typu 175A3. Ty jsou nyní již všechny vyrobené. Cena jednoho činí téměř 13 milionů zlotých, tedy v přepočtu zhruba 68 milionů korun. Šest z nich je velkoprostorových, dva oddílové a konstruovány jsou na rychlost až 200 km/h. Vagony bude provozovat státní dopravce PKP Intercity, který obdržel první vojenské vozy od výrobce v srpnu 2021. Polské ministerstvo obrany uvedlo, že o ně projevily zájem další země NATO. Výroba vagonů ale trvala déle, než se předpokládalo, a jejich hmotnost je vyšší, než bylo deklarováno při výběrovém řízení.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika