Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

13.5.2022 – autor: PETR SLONEK

Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) začal v dubnu s testováním nových osobních vozů, které si u výrobce, společnosti H. Cegielski FPS, objednalo polské ministerstvo obrany. Sloužit mají především k přepravě vojáků. Dva vagony dorazily do ZC VUZ Velim ve středu 13. dubna.

VUZ testuje osobní vozy pro polskou armádu

Vozy podle zástupců dceřiné společnosti Českých drah podstoupí zejména stacionární elektrické zkoušky se zkušební laboratoří. Nyní se nacházejí na zkušebním okruhu v Cerhenicích a musejí být schváleny pro provoz v Polsku, Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Polské ministerstvo si objednalo celkem osm vozů typu 175A3. Ty jsou nyní již všechny vyrobené. Cena jednoho činí téměř 13 milionů zlotých, tedy v přepočtu zhruba 68 milionů korun. Šest z nich je velkoprostorových, dva oddílové a konstruovány jsou na rychlost až 200 km/h. Vagony bude provozovat státní dopravce PKP Intercity, který obdržel první vojenské vozy od výrobce v srpnu 2021. Polské ministerstvo obrany uvedlo, že o ně projevily zájem další země NATO. Výroba vagonů ale trvala déle, než se předpokládalo, a jejich hmotnost je vyšší, než bylo deklarováno při výběrovém řízení.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Buštěhradská dráha se stane muzejní osouBuštěhradská dráha se stane muzejní osou

25.1.2023 - Železnice se již brzy dočká vlastního výstavního prostoru. Přiblížil se totiž vznik Muzea železnice a elektrotechniky na pražském Masarykově nádraží. Po jeho dokončení vznikne „muzejní osa“ v trase bývalé Buštěhradské… »

V Soběslavi lze přestupovat z vlaků na autobusyV Soběslavi lze přestupovat z vlaků na autobusy

22.1.2023 - V Soběslavi začal cestujícím v prosinci sloužit nový přestupní terminál, který přímo navazuje na tamní železniční stanici. Lidé mají díky němu k dispozici šest nástupních míst do autobusu a před nepřízní počasí je… »

Parní lokomotiva 310.922 znovu ožijeParní lokomotiva 310.922 znovu ožije

20.1.2023 - Pardubický kraj společně se zástupci Českých drah jednal o dalším osudu parní lokomotivy 310.922, která je deponována v DKV Česká Třebová. Momentálně je po nehodě z roku 2011 v neprovozuschopném stavu. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika