Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

27.7.2023

Velký zkušební okruh Výzkumného ústavu železničního (VUZ) ve Velimi na Kolínsku oslavil na začátku června šedesáté narozeniny. Dnes je zkušební centrum špičkovým zařízením pro testování železničních vozidel a podávají si v něm dveře výrobci a provozovatelé železničních drah z celého světa.

VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

Testování vlaků a železniční dopravy by se podle generálního ředitele VUZ Martina Bělčíka mělo více zaměřit na kybernetickou odolnost. Společnost hodlá v areálu instalovat celkem 2 500 solárních panelů a prověřuje možnosti vybudování nové opravárenské haly. Testovací centrum s malým a velkým okruhem je v provozu od roku 1963. „Rádi bychom se soustředili na malý železniční okruh a vše, co se týká obnovitelných zdrojů,“ řekl Bělčík. Aktuálně je podle něj VUZ před vyhlášením soutěže na dodávku zhruba 2 500 solárních panelů na všechny budovy v areálu s výkonem 1,2 megawatt-peak (MWp). Měly by pokrýt spotřebu elektřiny například pro osvětlení haly v areálu. Chystá se rovněž úprava příjezdové cesty do areálu a zavedení pitné vody.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika