Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

27.7.2023

Velký zkušební okruh Výzkumného ústavu železničního (VUZ) ve Velimi na Kolínsku oslavil na začátku června šedesáté narozeniny. Dnes je zkušební centrum špičkovým zařízením pro testování železničních vozidel a podávají si v něm dveře výrobci a provozovatelé železničních drah z celého světa.

VUZ chystá ve Velimi modernizaci malého okruhu

Testování vlaků a železniční dopravy by se podle generálního ředitele VUZ Martina Bělčíka mělo více zaměřit na kybernetickou odolnost. Společnost hodlá v areálu instalovat celkem 2 500 solárních panelů a prověřuje možnosti vybudování nové opravárenské haly. Testovací centrum s malým a velkým okruhem je v provozu od roku 1963. „Rádi bychom se soustředili na malý železniční okruh a vše, co se týká obnovitelných zdrojů,“ řekl Bělčík. Aktuálně je podle něj VUZ před vyhlášením soutěže na dodávku zhruba 2 500 solárních panelů na všechny budovy v areálu s výkonem 1,2 megawatt-peak (MWp). Měly by pokrýt spotřebu elektřiny například pro osvětlení haly v areálu. Chystá se rovněž úprava příjezdové cesty do areálu a zavedení pitné vody.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika