Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Všudybylka má opravený kotel

Všudybylka má opravený kotel

7.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK Foto: CHV

Parní lokomotiva 354.195 Všudybylka má za sebou první zatopení po opravě kotle. Pracovníci Centra historických vozidel ČD v Lužné u Rakovníka (CHV) na stroji vyměnili trubky v kotli včetně komunikační roury a také opravili popelník.

Všudybylka má opravený kotel

Parní stroj byl oblíbenou lokomotivou osobních vlaků a lehkých rychlíků, zejména pro svoji snadnou obsluhu a dobrou přechodnost. Všudybylky patřily k nejzdařilejším u ČSD, nevykazovaly téměř žádné poruchy, byly spolehlivé, rychlé a úsporné. Přezdívku získaly podle svého rozšíření. Tato konkrétní lokomotiva byla vyrobena v roce 1925. Její rychlost je až 90 km/h, přetlak páry v kotli 13 barů, služební hmotnost je 85 tun a výkon 1 150 koní. Zaměstnanci CHV ještě pracují i na dokončení oprav parní lokomotivy 423.009 Velký bejček. Hotovo by mělo být ještě v lednu. Tato lokomotiva se pak vrátí do České Třebové, kde je doma.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika