Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

17.9.2023

Příznivci parního provozu nejen z Prahy a středních Čech měli program o víkendu 19. a 20. srpna jasně daný dlouho dopředu. Konaly se totiž další nostalgické jízdy Posázavím.

Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

Tentokrát navíc přálo počasí, svítilo slunce, díky předchozím srážkám zároveň tolik nehrozilo sucho, a tak se do čela vlaku mířícího v sobotu horním Pacifikem do města Sázavy a v neděli okružně taktéž z pražských Vršovic přes Týnec nad Sázavou zpět do hlavního města mohl postavit vršovický Čtyřkolák 434.2186, jenž si s plnou soupravou spokojených cestujících i v četných stoupáních hravě poradil. Pokud jste výlet párou nestihli, podobnou příležitost budete mít ještě v sobotu 30. září, kdy vyráží do Roztok, a v neděli 1. října, to si zopakuje okruh z Vršovic přes Vrané nad Vltavou, Týnec nad Sázavou, Čerčany a Říčany zpět do Prahy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika