Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

17.9.2023

Příznivci parního provozu nejen z Prahy a středních Čech měli program o víkendu 19. a 20. srpna jasně daný dlouho dopředu. Konaly se totiž další nostalgické jízdy Posázavím.

Vršovický Čtyřkolák vyrazil na jízdy do Posázaví

Tentokrát navíc přálo počasí, svítilo slunce, díky předchozím srážkám zároveň tolik nehrozilo sucho, a tak se do čela vlaku mířícího v sobotu horním Pacifikem do města Sázavy a v neděli okružně taktéž z pražských Vršovic přes Týnec nad Sázavou zpět do hlavního města mohl postavit vršovický Čtyřkolák 434.2186, jenž si s plnou soupravou spokojených cestujících i v četných stoupáních hravě poradil. Pokud jste výlet párou nestihli, podobnou příležitost budete mít ještě v sobotu 30. září, kdy vyráží do Roztok, a v neděli 1. října, to si zopakuje okruh z Vršovic přes Vrané nad Vltavou, Týnec nad Sázavou, Čerčany a Říčany zpět do Prahy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika