Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

5.7.2024

Nádraží a depo Českých drah v pražských Vršovicích se v sobotu 1. června stalo dějištěm Regionálního dne železnice. Návštěvníci, které neodradil ani hustý a trvalý déšť, si během této velkolepé akce mohli prohlédnout nejnovější vozidla, které České dráhy v následujících měsících nasadí na vybrané tratě v Praze a Středočeském kraji, včetně nejnovější soupravy ComfortJet, dále vršovické depo a opravny vozidel.

Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

Připraveny pochopitelně byly i nostalgické jízdy historických vlaků, prohlídky depa a opravny vozidel Českých drah, zábavný program u příležitosti Dne dětí a ve spolupráci s Pražskou inte-grovanou dopravou také jízdy historických tramvají a autobusů. Přístup do depa zajistily zdarma kyvadlové vlaky CityElefant a zvláštní autobusová linka, která do areálu zajížděla z vršovického nádraží. V depu se zájemci mohli také zúčastnit komentované prezentace lokomotiv na točně, prohlédnout si ukázky práce nehodového vlaku či prezentaci vysokorychlostních tratí, případně se svézt po depu motorovým vláčkem či na pákové drezíně. Z Vršovic do Roztok u Prahy a také do Čakovic a zpět vyrazila parní lokomotiva Šlechtična 475.111, respektive Čtyřkolák 434.2186.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika