Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vlakvedoucí se strojvedoucím zachránili cestující z vlaku

Vlakvedoucí se strojvedoucím zachránili cestující z vlaku

8.11.2023

Jen díky pohotové reakci vlakvedoucího a strojvedoucího neskončila říjnová srážka vlaku s kamionem ve stanici Olomouc-Bělidla obrovskou tragédií. Dokázali včas evakuovat všechny cestující z havarované soupravy, která po nehodě začala okamžitě hořet.

Vlakvedoucí se strojvedoucím zachránili cestující z vlaku

Kamion při nárazu zasáhl palivovou nádrž vlaku. Při nehodě se zranilo pět lidí. Mezi zraněnými jsou i oba hrdinové – vlakvedoucí a strojvedoucí ČD. Právě s jejich pomocí dokázalo několik desítek cestujících z vlaku včas vystoupit. Podle hasičů se podařilo vlakvedoucímu Romanu Juřenovi včas zprůchodnit východ z prvního vagonu, jenž se po nárazu ocitl v plamenech. Lidé tak mohli přejít do druhého vozu a poté ven. Bez jeho pomoci by se z hořícího vlaku včas a bezpečně nedostali. Vlakvedoucí po zásahu řekl, že vagon už byl plný černého dýmu, nebylo skoro nic vidět a špatně se dýchalo. Vlakem cestovaly zhruba tři desítky osob. Ve chvíli, kdy dorazili na místo hasiči, byli lidé již evakuováni. „Chtěl bych vyjádřit obrovský dík našemu vlakvedoucímu a strojvedoucímu, kteří evakuovali cestující z hořícího vlaku, který vzplanul po střetu s kamionem na přejezdu v Olomouci. Díky jejich rychlé reakci nedošlo k tragédii. Jsem pyšný, že máme takové kolegy v našem týmu,“ napsal na sociální síti X generální ředitel ČD Michal Krapinec.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika