Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vlak Lemkin připomněl genocidu

Vlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023

České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o zabránění a trestání zločinu genocidy Valným shromážděním OSN z roku 1948 a při putování republikou má šířit odkaz polského právníka židovského původu Rafaela Lemkina, autora pojmu genocidy a Úmluvy OSN.

Vlak Lemkin připomněl genocidu

Tvoří ho čtyři speciálně upravené nákladní vagony, které postupně na nádražích v Praze, Kolíně, Rakovníku a Ústí nad Labem na Střekově nabídnou veřejnosti multimediální výstavu i vzdělávací aktivity. Ve vagonech se veřejnost seznámí s neobyčejným životním příběhem Lemkina a motivy a okolnostmi vzniku pojmu genocida. Smyslem projektu je zabránit politickým a sociálním tendencím, které prostřednictvím rasisticky či a antisemitsky zaměřených skupin a hnutí posilují nárůst nenávisti a násilí ve společnosti. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika