Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

1.3.2016 – autor: REDAKCE

Cestování s miminky po železnici je stále snazší. Moderní vlaky postupně vybavujeme sklopnými přebalovacími pulty. Ten je umístěn na rozlehlé bezbariérové toaletě. České dráhy tuto praktickou pomůckou instalovaly už do 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně. Bezbariérový nástup i s kočárkem pak umožnuje skoro 450 elektrických a motorových jednotek nebo vozů v různých částech ČR od Aše po Mosty u Jablunkova.

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

V těchto vozidlech jsou vytvořeny také široké prostory pro pohodlné umístění kočárků, stejně jako v řadě modernizovaných osobních vagónů. Cestujícím s ratolestmi slouží také vyhrazené dětské oddíly nebo místa ve 379 dálkových vlacích a dětská kina v 38 spojích, například ve vlacích mezi Prahou a Ostravou nebo v railjetech z Prahy do Brna a Břeclavi. Na frekventovaných linkách dráhy využívají modernizované vozy, kde jsou i větší rozkládací stoly a elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky.

„Cestování maminek se svými potomky je dnes mnohem snazší, než tomu bylo před dvaceti lety. Součástí moderních vlaků jsou totiž prostory pro umístění kočárků, sklopné přebalovací pulty nebo vyhrazené oddíly či místa pro cestující s dětmi. Mnoho souprav regionálních i dálkových vlaků je nízkopodlažních, takže maminkám s kočárky při nástupu do vlaku nebrání žádné překážky ani schody,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy.  


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.75

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika