Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve Studénce časem mimoúrovňově

Ve Studénce časem mimoúrovňově

14.8.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR během prázdnin posoudí a poté schválí projekt nového mimoúrovňového křížení na místě dnešního přejezdu ve Studénce na severní Moravě. SŽDC současně zpracovala i dokumentaci k územnímu rozhodnutí, kterou předložila k vyjádření stavebnímu úřadu.

Ve Studénce časem mimoúrovňově

Zrušení problematického přejezdu, kde se před třemi lety stala jedna z nejtragičtějších nehod na tuzemské železnici, se dosáhne vybudováním podjezdu pod tratí a stavbou nové silnice pro kamiony. Přejezd ve Studénce je jedním z osmi přejezdů, u kterých správce infrastruktury připravuje jejich přeměnu na mimoúrovňové křížení a vyřizuje dopravně-územní rozhodnutí. Příprava získání stavebního povolení a výběr zhotovitele veřejné zakázky může ale trvat i několik let. Kromě změny územního plánu města Studénky, kterou bude na svém zasedání projednávat zastupitelstvo ve druhé polovině letošního roku, zbývá SŽDC ještě získat souhlas k vykoupení osmi pozemků, které patří dvěma soukromým majitelům. V případě hladkého průběhu projektové přípravy a všech nezbytných legislativních úkonů by mohli stavbaři začít pracovat v průběhu roku 2020.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika