Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

23.11.2023

Střední škola elektrotechniky a strojírenství v pražských Záběhlicích se v maturitním oboru Provoz a ekonomika dopravy zaměřuje na vzdělávání provozních zaměstnanců. Za dobu své existence tato partnerská instituce Českých drah připravila pro budoucí povolání již stovky strojvedoucích, výpravčích, vlakvedoucích i dalších profesionálů.

Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

Univerzální kombinace specifických znalostí umožnuje absolventům zvolit si libovolné drážní zaměstnání. Vědomosti maturantů se skládají ze znalosti vozidel, dopravních předpisů, techniky i tarifu. Nabyté zkušenosti si studenti prohlubují jízdou na simulátoru, obsluhou cvičné POP nebo prováděním dalších úkolů běžné provozní rutiny. K poznání prostředí i budoucích kolegů slouží studentům ročníkové praxe. Modelové kolejiště velikosti H0 řízené tak jako na skutečné železnici, v sobě ukrývá chloubu školy – dopravní sál. Provoz vlaků je zde ovládán skutečnými staničními i traťovými zabezpečovacími zařízeními.
Největší dopravnou jsou Citice s elektromechanickým řídicím a dvojicí stavědlových přístrojů. Zastoupeno je jak přehazování výhybek ručně a vkládání klíčů od nich do bubnového přístroje, tak řadiče a páky. Ve stanici Babín si studenti osvojí zabezpečovací zařízení typu TEST 14. Železniční stanice Adamov je vybavená staničním zabezpečovacím zařízením releového typu. Nejmodernější je poslední z dopraven odbočka Vítkov, řízená elektronickým stavědlem JOP.
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1.5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika