Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

31.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Jednání Asociace krajů České republiky se na konci listopadu zúčastnil Radek Dvořák, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod.

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V plzeňském Park hotelu při své prezentaci shrnul výsledky jednání s jednotlivými krajskými úřady o zajištění dopravní obslužnosti a dále informoval o hlubším zapojení ČD do krajských integrovaných dopravních systémů. Při svém vystoupení připomněl i téma modernizace vozidel pro regionální dopravu a nákup zcela nových. V případě obnovy techniky navíc upozornil, že i přes velký investiční apetit ČD jsou počty objednávek nových vozidel poměrně nízké. Kraje je zkrátka nepožadují. Krátce se zmínil i o investicích do vozidel určených pro dálkovou dopravu – hovořil například o aktuálně vyráběných 50 osobních vozech. Prezentace se dotkla i dalšího, pro cestující velmi významného tématu – odbavení. Dvořák zdůraznil, že v tomto směru udělaly ČD velký krok vpřed, a připomněl, že firma používá nejmodernější technologie, například velmi oblíbenou mobilní aplikaci Můj vlak.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika