Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

31.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Jednání Asociace krajů České republiky se na konci listopadu zúčastnil Radek Dvořák, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod.

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V plzeňském Park hotelu při své prezentaci shrnul výsledky jednání s jednotlivými krajskými úřady o zajištění dopravní obslužnosti a dále informoval o hlubším zapojení ČD do krajských integrovaných dopravních systémů. Při svém vystoupení připomněl i téma modernizace vozidel pro regionální dopravu a nákup zcela nových. V případě obnovy techniky navíc upozornil, že i přes velký investiční apetit ČD jsou počty objednávek nových vozidel poměrně nízké. Kraje je zkrátka nepožadují. Krátce se zmínil i o investicích do vozidel určených pro dálkovou dopravu – hovořil například o aktuálně vyráběných 50 osobních vozech. Prezentace se dotkla i dalšího, pro cestující velmi významného tématu – odbavení. Dvořák zdůraznil, že v tomto směru udělaly ČD velký krok vpřed, a připomněl, že firma používá nejmodernější technologie, například velmi oblíbenou mobilní aplikaci Můj vlak.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika