Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde v pořadí o devatenáctou parkovací věž pro kola.

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

Město využilo k financování akce dotaci z Evropské unie, která pokryla 90 procent nákladů. Do každé se vejde 118 bicyklů. Za jeden den úschovy lidé zaplatí pět korun, držitelé In Karty Českých drah mají uschování kola zdarma. Druhou věž nechalo město postavit, protože o první byl velký zájem. Například v roce 2019 zde lidé uschovali 25 000 kol, 90 dnů z celého roku byla věž plně obsazená. U cyklověže jsou dobíjecí skříňky, kam si mohou lidé vložit a dobít akumulátor z elektrokola. K dispozici je zde také pumpička. Parkovací věže pro kola budují i další města ve Středočeském kraji. Předloni vznikly například v Kolíně nebo Čelákovicích u Prahy, kde se také plánuje stavba druhé. Další roste také v Milovicích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika