Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde v pořadí o devatenáctou parkovací věž pro kola.

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

Město využilo k financování akce dotaci z Evropské unie, která pokryla 90 procent nákladů. Do každé se vejde 118 bicyklů. Za jeden den úschovy lidé zaplatí pět korun, držitelé In Karty Českých drah mají uschování kola zdarma. Druhou věž nechalo město postavit, protože o první byl velký zájem. Například v roce 2019 zde lidé uschovali 25 000 kol, 90 dnů z celého roku byla věž plně obsazená. U cyklověže jsou dobíjecí skříňky, kam si mohou lidé vložit a dobít akumulátor z elektrokola. K dispozici je zde také pumpička. Parkovací věže pro kola budují i další města ve Středočeském kraji. Předloni vznikly například v Kolíně nebo Čelákovicích u Prahy, kde se také plánuje stavba druhé. Další roste také v Milovicích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích

29.11.2021 - K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. »

Stipendisté ČéDésu mají jistou kariéruStipendisté ČéDésu mají jistou kariéru

26.11.2021 - České dráhy přijímají přihlášky do Stipendijního programu ČéDés průběžně celý rok a hlásit se mohou studenti ze všech středních škol se zaměřením na obory uplatnitelné u ČD. Vybraným žákům dopravce ušetří peníze a… »

Podzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strelaPodzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strela

25.11.2021 - Legendární motorový vůz M 290.002 Slovenská strela se stal největším lákadlem setkání motorových vozů, které v říjnu hostilo ČD Muzeum v Lužnéu Rakovníka. K vidění tu však byly i další technické skvosty nebo stroje, které… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika