Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde v pořadí o devatenáctou parkovací věž pro kola.

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

Město využilo k financování akce dotaci z Evropské unie, která pokryla 90 procent nákladů. Do každé se vejde 118 bicyklů. Za jeden den úschovy lidé zaplatí pět korun, držitelé In Karty Českých drah mají uschování kola zdarma. Druhou věž nechalo město postavit, protože o první byl velký zájem. Například v roce 2019 zde lidé uschovali 25 000 kol, 90 dnů z celého roku byla věž plně obsazená. U cyklověže jsou dobíjecí skříňky, kam si mohou lidé vložit a dobít akumulátor z elektrokola. K dispozici je zde také pumpička. Parkovací věže pro kola budují i další města ve Středočeském kraji. Předloni vznikly například v Kolíně nebo Čelákovicích u Prahy, kde se také plánuje stavba druhé. Další roste také v Milovicích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika