Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

29.1.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na základě vzájemné dohody firmy Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Malopolských železnic (Koleje Małopolskie) je na letošní letní sezonu naplánován společný provoz mezi Popradem a malopolskou metropolí Krakovem

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V plánu jsou dva páry víkendových vlaků ZSSK z Popradu přes Plaveč do polské stanice Muszyna, kde bude zajištěn okamžitý přestup do polského vlaku. Ranní spoj z Popradu bude směřovat do lázeňského města Krynice, odkud se bude vracet navečer, druhý naopak pojede o půl čtvrté odpoledne z Popradu až do Krakova, odkud je zpáteční spoj naplánován ráno na tři čtvrtě na šest. Na slovenské straně, a to až do Muszyny, budou dopravu zajišťovat nízkopodlažní motorové jednotky řady 840, které byly vyrobeny v ŽOS Vrútky v kooperaci se švýcarským Stadlerem. Polská strana vypraví do Krynice a Krakova podobné jednotky typu Impuls, vyrobené společností Newag.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika