Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Hlinsku funguje nový terminál

V Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a spěšných vlaků Českých drah, které zajišťují provoz na přilehlé trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

V Hlinsku funguje nový terminál

Investicí za více než 46 milionů korun získalo město Hlinsko poprvé v historii plnohodnotné autobusové nádraží se čtyřmi odjezdovými stáními. Součástí této velké investice, kterou podpořila evropská dotace, je také parkoviště pro osm desítek automobilů, stání taxislužby, místa na rychlé zaparkování typu K+R nebo i rekonstrukce Nádražní ulice a napojení na železniční nádraží. Součástí nového terminálu je moderní informační systém, který uvádí odjezdy nejen samotných regionálních autobusů, ale současně i vlaků Českých drah. Zajímavou novinkou je nejen dvanáct uzamykatelných boxů na jízdní kola za symbolickou denní taxu, ale i retenční nádrž na zadržování dešťové vody, kterou město použije na zalévání zeleně.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika