Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Hlinsku funguje nový terminál

V Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a spěšných vlaků Českých drah, které zajišťují provoz na přilehlé trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

V Hlinsku funguje nový terminál

Investicí za více než 46 milionů korun získalo město Hlinsko poprvé v historii plnohodnotné autobusové nádraží se čtyřmi odjezdovými stáními. Součástí této velké investice, kterou podpořila evropská dotace, je také parkoviště pro osm desítek automobilů, stání taxislužby, místa na rychlé zaparkování typu K+R nebo i rekonstrukce Nádražní ulice a napojení na železniční nádraží. Součástí nového terminálu je moderní informační systém, který uvádí odjezdy nejen samotných regionálních autobusů, ale současně i vlaků Českých drah. Zajímavou novinkou je nejen dvanáct uzamykatelných boxů na jízdní kola za symbolickou denní taxu, ale i retenční nádrž na zadržování dešťové vody, kterou město použije na zalévání zeleně.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika