Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Hlinsku funguje nový terminál

V Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a spěšných vlaků Českých drah, které zajišťují provoz na přilehlé trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

V Hlinsku funguje nový terminál

Investicí za více než 46 milionů korun získalo město Hlinsko poprvé v historii plnohodnotné autobusové nádraží se čtyřmi odjezdovými stáními. Součástí této velké investice, kterou podpořila evropská dotace, je také parkoviště pro osm desítek automobilů, stání taxislužby, místa na rychlé zaparkování typu K+R nebo i rekonstrukce Nádražní ulice a napojení na železniční nádraží. Součástí nového terminálu je moderní informační systém, který uvádí odjezdy nejen samotných regionálních autobusů, ale současně i vlaků Českých drah. Zajímavou novinkou je nejen dvanáct uzamykatelných boxů na jízdní kola za symbolickou denní taxu, ale i retenční nádrž na zadržování dešťové vody, kterou město použije na zalévání zeleně.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Cyklohráček láká na nový vůzCyklohráček láká na nový vůz

12.9.2019 - Výletní vlak Cyklohráček Českých drah nabízí malým cestovatelům nový hrací vůz řady Bdtax. Nahradil původní motorový vůz řady 812, přezdívaný Esmeralda. »

Noční šichta ve vlaku: nic pro bázlivéNoční šichta ve vlaku: nic pro bázlivé

6.9.2019 - Aby se cestující ve vlaku Českých drah cítili skutečně bezpečně, doprovází je, kromě klasické vlakové čety, i ochranka. Měli jsme možnost se zúčastnit celonoční patroly v mezinárodním expresu mířícím z Prahy do Varšavy.… »

Na Masarykově nádraží fungují nové pokladnyNa Masarykově nádraží fungují nové pokladny

4.9.2019 - Cestující mohou na pražském Masarykově nádraží využívat zcela nové pokladny. Ty jsou umístěné výrazně blíž k nástupištím, což zjednoduší lidem jízdu vlakem. Nová šestice přepážek ČD včetně zázemí pro personál… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika