Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

26.8.2022

Správa železnic uzavřela smlouvu na novostavbu výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Stavební práce provede za cenu 34,5 milionu korun společnost STRABAG Rail. Nová budova bude umístěna nedaleko vstupu do podchodu, vybudovaného v rámci modernizace nástupišť.

V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

Na místě současného nádraží vznikne točna a stání pro autobusy. Stavba je spolufinancovaná EU z Nástroje pro oživení a odolnost. Práce by měly začít v průběhu srpna, jejich dokončení se předpokládá v říjnu příštího roku. Současný objekt ve stanici Chodov je ve špatném stavu, provozní náklady jsou příliš vysoké. Součástí nové jednopodlažní nádražní budovy bude prostorná odbavovací hala s bezbariérovým přístupem. Uvnitř vzniknou pokladny, toalety, osvětlení a informační systém. Zároveň se vybuduje parkoviště P+R včetně stání pro motocykly a stání typu K+R u technologického objektu. V místě dnešního objektu nádraží vznikne zastávka náhradní autobusové dopravy a točna autobusů. Stavba naváže na už dokončenou modernizaci nástupišť, na která je přístup podchodem.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika