Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ústřední technický archiv je v nových prostorech

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

29.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy v minulých dnech dokončily přesun svého Ústředního technického archivu (ÚTA) z Nymburka do pražského Depa kolejových vozidel, provozní jednotky Praha Jih. Důvodem přesunu bylo dokončení záměru centralizace dokumentů – v archivu jsou především výkresy a schémata všech lokomotiv a vozů, které Skupina ČD má ve stavu a využívá je.

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

ÚTA se tak dostal do centra depa coby technického orgánu řešícího opravy vozidel a odsud je možno rovněž také potřebnou dokumentaci poskytnout jiným specializovaným pracovištím. Budovu v nymburské Boleslavské ulici začali pracovníci ČD vystěhovávat ve druhé polovině června, s pracemi byli hotoví na konci srpna. ÚTA tedy nově sídlí v příznivějším místě a původní budovu tak bude možno coby zbytný majetek ČD prodat.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika