Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ukončení JŘ 2018 na trati 090 pohledem železničního modeláře

Ukončení JŘ 2018 na trati 090 pohledem železničního modeláře

13.12.2018 – autor: redakce

Na sobou 8. prosince 2018 připadlo ukončení platnosti stávajícího jízdního řádu. Očekáváním nového se vzpomínalo také na to, co vlastně tento den končí. V Roztokách u Prahy se v tento den vlastně sešly dvě vzpomínkové akce a jedna výroční. Tou bylo přesně rok pravidelného nasazení Vectronů na vlaky EC, jedoucí po trati 090.

Ukončení JŘ 2018 na trati 090 pohledem železničního modeláře

Ta první vzpomínková představovala rozloučení s pravidelným provozem motorových vozů řady 810/809, provozovaných o víkendech na lince S 41 z Roztok do Prahy Hostivaře a zpět, tou druhou pak byla výstava železničních modelů pro veřejnost na kolejišti Klubu železničních modelářů v Roztokách u Prahy (KŽMR), zaměřená nostalgicky na provoz převážně parních lokomotiv.

Na skutečném kolejišti se v rámci posledního provozního nasazení na lince S 41 předvedly motorové vozy 809 495 a 809 502 v barvách Národního dopravce. Na modelovém kolejišti byly provozovány pouze modely, vyráběné modelářskými fabrikami. Avšak i modelová parní lokomotiva zde musí být vybavena dekodérem, protože kolejiště je ovládáno PC programem „ModelJOP“.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Časopis Železničář po mnoha desetiletích skončilČasopis Železničář po mnoha desetiletích skončil

30.4.2025 - Dubnové číslo Železničáře, které vyšlo 3. 4., je tak trochu zvláštní. Ne snad svým obsahem, ten je jako obvykle věnován novinkám a dění na Českých drahách a na železnici obecně. Výjimečné je toto vydání tím, že se jedná… »

Uspořádali jsme odborný seminář pro stipendistyUspořádali jsme odborný seminář pro stipendisty

30.4.2025 - Na konci března jsme pro naše stipendisty uspořádali ČD Akademii, abychom je podpořili v jejich odborném rozvoji a přípravě na práci strojvedoucí. Odborného semináře se zúčastnila skupinka stipendistů, kteří studují na našich… »

Libeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoruLibeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoru

28.4.2025 - Správa železnic hledá zhotovitele dokumentace pro povolení stavby Libeňského přesmyku. Přebudování trati mezi Libní a Malešicemi pomůže odstranit kritické místo, které dnes představuje úrovňové křížení vlaků ve východní… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika